Každému se jistě někdy přihodilo to, že potřeboval na rychlo něco slepit. Jenomže jak to udělat, když nemáme po ruce lepidlo na vhodný materiál? Inu nejjednodušší a nejrychlejší způsob je zkrátka páska, také se jí říká izolepa, krycí páska, izolační páska a podobně. Aby nebyla jen tak jednoduchá, tak nás může překvapit svojí barvou a její nabídka je opět pestrá, případně i nějakým popisem, což nás zase e velmi rychle upozorní na obsah balení případně na toho, kdo ho zabalil. Často se totiž pod tajemnými názvy skrývá razítko neboli logo samotného autora či firmy, která balíček připravila a zapečetila. A nakonec lepicí pásky nemusí mít jen jednu stranu, která bude lepit, ale některé vynikají dokonce schopností oboustranného lepení. I jejich provedení je absolutně na jiné bázi. Pevné, pružné, papírové nebo i pěnové. Podle potřeby si každý vybere.

pásky

Tohle se hodí vždycky

S páskou máme zkušenosti snad každý. Už jako školáci jsme jich hodně vypotřebovali na konci školního roku. Však aby ne, vždyť nikdo nechtěl zrovna vytahovat peníze ze svého prasátka na zaplacení knih, když se z nich bohužel za deset měsíců stal trhací kalendář. A že to naši učitelé důkladně kontrolovali. Naštěstí nás vždycky zachránil tento vynález. A doma zase taťku při malování krycí páska, když odděloval bílou barvu stopu od barevného odstínu boční zdi.

lepící pásky

Jenomže on neměl takový problém najít začátek pásky, když se mu navinula zpět na základní kolečko. To izolepa, je pěkná potvůrka, a než se nalezne počátek, to někdy se několikrát protočí v ruce. Pak je super pomocník odvíječ pásky. Naštěstí výrobci pochopili, že nabídka různých šířek samotné izolepy bude vyžadovat i různou velikost odvíječe pásky. Ovšem jaký je to potom balzám, když nám jednoduše její konec hladce podrží a my můžeme snadno lepit. To je pak skutečně k nezaplacení. Tak to je dvojka, která by neměla chybět v žádném zaměstnání, domácnosti nebo dílně.