Polštář.Docela obyčejné slovo a na mnoho lidí působí jako pohlazení. Není divu. Polštář v nás evokuje pocity
– něhy
– bezpečí
– pohodlí.
On je nám přeci nejblíže, když upadáme do Morfeova objetí.Ale my se podíváme za polštářky, které nejsou určeny ke spaní. Polštáře, kterými chceme zaplnit prostor v obývacím nebo dětském pokoji, musejí opravdu sedět. Jinak je docela možné, že jejich špatným výběrem naprosto zničíte veškeré snažení, které Vás zútulnění Vašeho bytu stálo. Co mají tedy dekorativní polštáře za úkol?
o Zdobit interiér.
o Zpříjemnit posezení (i poležení) na pohovce.
Ve volbě polštářů a polštářků se můžete doslova vyřádit. Není potřeba mít jen jeden tvar a jednu velikost. Vedle těch obrovských se mohou krčit i naprosto miniaturní. Jen na ty barvy je potřeba dávat pozor. Nejen, aby se jednotlivé kousky hodily k sobě, ale také aby se „nefackovaly“ s pohovkou a okolním nábytkem.
Je zřejmé, že pokud máte pokoj zařízený jako obchod se starožitnostmi, rozhodně si nedáte na křeslo polštář s kubistickými výjevy.I když – třeba by to byl právě ten pravý kontrast.
Pozor na alergie
Největší svobodu při výběru polštářků zažijete v dětském pokoji.Tady se může směle zapojit i Váš potomek. Nebudete se stačit divit, jaké bude mít nápady. Malé děti si jistě vyberou nějaké to zvířátko nebo pohádkového hrdinu.
I přesto, že dekorativní polštářky nejsou určené pro delší odpočinek, je důležitý výběr jejich náplně.
o Určitě bychom měli při jejich výběru pohlížet na to, jestli jsou snadno pratelné.
o Jestliže máme v bytě alergika, je častější údržba podmínkou.
Pro alergiky je nejlepší volbou polyesterové mikrovlákno. Polštář s touto náplní můžete prát až na devadesát pět stupňů. Nejideálnější doba na jejich údržbu je léto, protože mohou uschnout na slunci. Delší odstřeďování jim totiž neprospívá.